Intervalový trénink

Moderním způsobem rozvoje vytrvalosti a rychlostních pohybových schopností, je intervalový trénink, pro který nabízíme nejenom několik vhodných sporttesterů, ale i řadu dalších zajímavých přístrojů.

Podstatou všech intervalových metod je řízené přerušování pohybové aktivity, tzn. střídání úseků aktivit (s využitím maximálního úsilí) a přestávek. Tyto přestávky jsou přiměřeně dlouhé, aby umožnily dostatečnou regeneraci organizmu, současně ale zachovávají zvýšenou činnost srdce a dýchání.

Přínosem intervalového tréninku není jenom zvyšující se výkonnost, ale také zrychlení metabolismu, což vede ke spalování tuků, a to i po skončení tréninku. Navíc dochází k posilování kardiovaskulárního systému, což znamená skvělou prevenci před onemocněním srdce. Mezi další výhody intervalového tréninku také patří rychlejší nárůst svalové hmoty.

Intervalové metody jsou úspěšně využívány při tréninku u mnoha individuálních i kolektivních sportů, ať už se jedná o běh, fotbal, basketbal, plavání, tenis, házenou...

Intervalový trénink

Existuje 30 produktů.

Zobrazení 1-15 z 30 položek

Aktivní filtry