Jak vybrat sporttester

Jak si vybrat sporttester?

Co to vlastně je ten sporttester? Sporttester, měřič tepové frekvence , pulsmetr, to vše je označení pro jeden přístroj. V našem případě hodinky, které pomocí hrudního pásu snímají srdeční tep při sportovních aktivitách. Na základě zadaných údajů (našich parametrů) pak navíc ještě vypočítávají další hodnoty, jako jsou spálené kalorie, čas strávený v jednotlivých zónách a podobně. Funkce se liší podle výbavy jednotlivých hodinek.

Při výběru sporttesteru by jsme si měli položit několik otázek.

1. Kolik chci investovat?

Jsou totiž sporttestery levnější, ale i dražší. Většinou platí pravidlo, čím dražší, tím více umí. Proto pokud budete chtít sporttester s GPS, připojením k PC a výškoměrem, těžko bude stačit 1000 Kč.

2. K jakému účelu sporttester chci?

K měření tepu, to je jasné :-) Ale sporttestery toho umí více. Některé jsou vhodnější na běh, jiné zase na fitness. Z této otázky se pak také odvíjí technické parametry sporttesteru. Kupříkladu na spiningu, kde jsou kola a cvičící blízko u sebe, může u sporttesterů s analogovým přenosem z hrudního pásu docházet k míchání dat, rušení, nebo můžete místo svého tepu vidět tep souseda.

3. Co od sporttesteru očekávám?

Chci měřit rychlost běhu a délku? Chci propojení s PC? Chci vědět, kolik ze spálených kalorií bylo z tuku? Chci odpočet pro intevalový trénink? Chci ....?

4. Budu chtít později rozšířit schopnosti svého sporttesteru?

Časem se může stát, že samotné měření tepu už nebude stačit, a budete chtít se svými výsledky více pracovat (v PC), nebo budete chtít měřit i rychlost například na kole. Může se totiž stát, že pokud vyberete levnější sporttester, který pak budete chtít rozšířit, nezbyde než koupit nový, který již potřebné funkce má, nebo jej lze rozšířit.

Na tyto otázky je dobré si odpovědět předem, ideálně si je sepsat. Následně se můžete pustit do hledání toho správného modelu. Popřípadě probrat výběr sporttesteru s námi.

Obecně vzato měření tepu je velmi univerzální, a není omezené sportem. Jde spíše o funkce sporttesteru, které jsou vhodnější k běhu, nebo jsou zaměřené více na fitness a podobně. Proto pokud nemáte velké nároky na sporttester co se týče funkcí, můžete si vybrat prakticky jakýkoliv.

Důležitým údajem u každého sporttesteru je i to, jakým způsobem přenáší data z hrudního pásu (případně z příslušenství). Nejčastěji se setkáte s Digitálním kódovaným přenosem a analogovým nekódovaným přenosem.

Analogový přenos je náchylnější na rušení (například vysokým napětím) a pokud například chodíte na spinning, nebo běháte s přáteli, může se vám stát, že na hodinkách uvidíte tep člověka vedle vás.

Digitální kódovaný přenos není tolik náchylný na rušení, a nehrozí, že uvidíte na hodinkách tep někoho jiného. Hrudní pás se s hodinkami spáruje, a ty pak použijí jen údaje ze spárovaného pásu.

Údaj o tom, jaký hodinky používají druh přenosu najdete u každého sporttesteru v záložce Parametry.

Pokud trénujete sami, klidně si pořiďte sporttester s analogovým přenosem. Pokud trénujete spíše kolektivně, bude rozumnější digitální přenos.

Na našem eshopu máme sporttestery rozdělené do dvou ZÁKLADNÍCH skupin. Základní a pokročilé.

Jako základní sporttestery označujeme ty sporttestery, které nelze rozšířit o další příslušenství, nebo je nelze připojit k PC. Přesto toho některé základní sporttestery umí opravdu hodně. Cenově pak patří mezi ty nejlevnější.

Pokročilé sporttestry toho umí mnohem více. Obvykle je můžete je připojit k PC, rozšířit o další příslušenství jako je GPS modul, Footpod, cyklosenzory a další příslušenství. A jiné pokročilejší funkce. Samozřejmě funkční výbava se liší u každého modelu.

Při výběru také vemte v úvahu to, že sporttester vám může vydržet klidně i deset let.

Další návod jak si vybrat sporttester jsme připravili na našem informačním webu, kde jsme připravili i některé modelové situace.

Sorry, We are updating data, please come back later!!!!